Wyszukiwarki tanich lotów – sposób na tani bilet lotniczy!

Tanie bilety lotnicze są w zasięgu każdego z nas. Wyszukiwanie tanich lotów w XXI wieku jest niezwykle proste, wystarczy dostęp do internetu i kilka chwil na poszukiwania. Czy warto?

Oczywiście, że tak! Promocyjne ceny biletów lotniczych pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo, a przy dobrych wiatrach do dowolnego kraju Europejskiego można polecieć nawet za mniej niż 50 zł!

Sprawdź także: DO JAKICH KRAJÓW SĄ NAJTAŃSZE LOTY?

Określ kierunek i zacznij wyszukiwanie tanich lotów

Pierwszym krokiem, jest wybór kierunku naszej podróży. Południe Europy, Ameryka Północna czy może Azja Wschodnia?

Nie warto trzymać się określonych miejsc, tylko wybrać kilka potencjalnych destynacji, dzięki temu znalezienie atrakcyjnej cenowo oferty będzie łatwiejsze. Jeśli z jakichś powodów chcesz się udać do konkretnego miejsca, to sprawdź, czy w okolicy nie ma innych lotnisk.

Sprawdź również: Wycieczki last minute – najlepszy sposób na udany weekend

Małe, rzadziej używane lotniska bardzo często znacznie obniżają opłaty lotniskowe, aby zachęcić linie lotnicze do korzystania z nich. Wiele promocji organizują także lokalne linie samolotowe, więc często okazuje się, że podróż z przesiadką będzie po prostu tańsza. Sprawdź wszystkie potencjalne połączenia, poczytaj opinie na temat różnych przewoźników i zapisz dokładnie jakie opcje wydają Ci się najbardziej interesujące.

Wyszukiwanie tanich lotów – najpopularniejsze wyszukiwarki

Kolejnym krokiem jest wybór wyszukiwarki, która umożliwi wyszukiwanie tanich lotów. Opcji jest naprawdę wiele, warto ceny sprawdzać na kilku portalach, gdyż czasami ceny są aktualizowane z opóźnieniami. Popularne wyszukiwarki, z których korzysta większość osób w Polsce, to Fly4Free, wyszukiwarka fru.pl. Korzystając z nich, musisz podać miasto wylotu i miasto przylotu, planowaną datę podróży (w jedną lub obydwie strony) i liczbę pasażerów wraz z ich wiekiem. Mo Mondo pozwala dodatkowo na dokonanie wyszukiwania z uwzględnieniem pobliskich lotnisk, a na stronie Kayak można wyszukać lotów z różnych lotnisk i w różnych datach. Wszystkie te wyszukiwarki są bardzo łatwe w obsłudze, więc nie sprawiają problemów osobom, które nigdy z takim rozwiązaniem nie miały do czynienia.

Program do szukania tanich biletów lotniczych

Osoby, które od wyszukiwarki wymagają naprawdę wiele, powinny zainteresować się programem Azuon, który umożliwia kompleksowe wyszukiwanie tanich lotów, także do użycia komercyjnego. Ten program dostępny jest na Windows, a także na oprogramowanie Android. Konieczne jest uiszczenie opłaty za korzystanie z niego, obecnie wynosi ona 23 euro rocznie, jeżeli jednak ktoś często podróżuje, to ta kwota szybko mu się zwróci. Azuon umożliwia wyszukiwanie tanich lotów z kilku lotnisk jednocześnie, pozwala na ustawienie szerokiego zakresu dat i daje wgląd w historię cen biletów lotniczych na konkretnych połączeniach. Dzięki ostatniej opcji można zauważyć, w jakim okresie ceny rosną, a kiedy spadają, więc z wyprzedzeniem można planować podróże. Jest to bardzo rozbudowane narzędzie, które obsługuje połączenia z większości komercyjnych linii lotniczych.

Szukanie tanich lotów nie powinno być zostawiane na ostatnią chwilę, a im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz mógł zaplanować swoje wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *