Wakacje za granicą – jak zorganizować tani lot?

Wypoczynek za granicą to coraz popularniejszy sposób na spędzenie urlopu. Morze Bałtyckie jest warte zobaczenia, ale nie można mieć pewności co do pogody, właśnie dlatego coraz więcej osób wybiera urlop w Hiszpanii, Grecji czy Turcji, gdzie przez całe lato świeci słońce.

Bez względu na kierunek, samolot jest najlepszym sposobem na dostanie się na miejsce. Podpowiemy Wam, jak znaleźć tanie loty do dowolnego kraju!

Wyszukiwanie tanich lotów – sposób na zaoszczędzenie

Wakacje za granicą nie muszą być drogie, wystarczy do ich planowania zabrać się odpowiednio wcześniej. Wyszukiwanie tanich lotów to popularny sposób na zaoszczędzenie, w końcu to właśnie koszty przelotu często znacznie podbijają cenę.
Gdzie szukać promocji? W sieci dostępnych jest wiele skanerów, które pomagają znaleźć najtańsze połączenia. Najpopularniejszymi wyszukiwarkami tego typu są fly4free.pl oraz fru.pl. Obydwie strony wyszukują najkorzystniejsze cenowo połączenia, dodatkowo dają możliwość sprawdzenia cen lotów z przesiadkami, co jest bardzo pomocne w przypadku planowanego urlopu w kraju, do którego nie ma bezpośredniego połączenia z Polski.

Wyszukiwanie tanich lotów a newsletter

Doskonałym pomysłem jest także zapisanie się do newsletterów różnych przewoźników. Ryanair, WizzAir, EasyJet to przykłady tanich linii lotniczych, które dodatkowo bardzo często oferują zniżki i informują swoich subskrybentów o promocjach – dzięki temu możemy odpuścić sobie wyszukiwanie tanich lotów, wystarczy regularnie kontrolować elektroniczną skrzynkę pocztową. Takie promocje bywają ograniczone czasowo, a dzięki nim można za kilka złotych polecieć na Sycylię, zobaczyć Portugalię, czy zwiedzić Ateny, a przy tym wypocząć i opalić się w południowym słońcu.

Sprawdź także NAJTANSZE LOTY – 3 PROSTE KROKI DO TANIEGO LATANIA

Kiedy zacząć wyszukiwanie tanich lotów?

First minute czy last minute? Różnica pomiędzy tymi dwiema opcjami jest ogromna. First minute to przede wszystkim niskie ceny i możliwość zaplanowania urlopu z dużym wyprzedzeniem, ale to z reguły last minute jest korzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Skąd biorą się niskie ceny niedługo przed odlotem? Liniom lotniczym zależy na tym, aby wszystkie miejsca w samolocie były zajęte, ale nie zawsze tak się staje, właśnie wtedy pojawiają się bardzo korzystne cenowo promocje. Często są one także wynikiem zrezygnowania z lotu przed któregoś z pasażerów. Loty last minute sprawiają, że wyszukiwanie tanich lotów musimy prowadzić bardzo intensywnie, a decyzja o wylocie musi zostać podjęta bardzo szybko. Finalny wybór zależy od Ciebie, jeżeli lubisz swobodę i nie musisz planować wczasów z dużym wyprzedzeniem, to last minute będzie dobrą decyzją.

Wyszukiwanie tanich lotów nie jest trudne!

Wiele osób twierdzi, że tanie loty to fikcja. W rzeczywistości jednak wyszukiwanie tanich lotów nie jest trudne, wystarczy poświęcić kilka minut raz na kilka dni, aby być na bieżąco z aktualnymi cenami. Na stronach umożliwiających wyszukiwanie tanich lotów można ustawić powiadomienia o atrakcyjnych cenach – w momencie obniżenia ceny dostaniemy powiadomienie sms lub e-mail. Warto śledzić na bieżąco strony, dzięki temu zorganizujesz egzotyczne wakacje w cenie wypoczynku w Polsce, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *