Tricki, dzięki którym kupisz tani bilet lotniczy

wyszukiwanie tanich lotów do dowolnego miejsca w Europie i na świecie nie jest trudne, ale trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać! Poznaj kilka tricków, dzięki którym zawsze znajdziesz najtańsze połączenie!

Wyszukiwanie tanich lotów – ogólne zasady

Wyszukiwanie tanich lotów jest czynnością, na którą należy czasami poświęcić trochę czasu, ale z pewnością warto to zrobić! Standardowe ceny lotów na dalekich trasach są bardzo wysokie, ale przeszukując różne promocje, można kilkukrotnie obniżyć koszty podróży. Nie zawsze jednak uda nam się zakupić bilet do konkretnego miejsca, dlatego warto zrobić sobie listę alternatywy. Lot do Rzymu w atrakcyjnej cenie nie jest możliwy? Mediolan jest równie interesujący!

Z Polski taniej?

Linie lotnicze są zmuszone dostosowywać ceny swoich biletów tak, aby były one dostosowane do zarobków osób mieszkających w konkretnych krajach. Chociaż nie jest to zawsze stosowane, to z reguły z Polski i biedniejszych krajów można polecieć taniej niż z Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Czasami z kolei opłaca się lecieć z innego kraju, niż początkowo zakładaliśmy. Lotniska takie jak Frankfurt czy Amsterdam to bardzo ważne porty lotnicze i to z nich startuje wiele samolotów, więc są one w stanie zaproponować przewoźnikom tańsze opłaty lotniskowe, a dojazd do tych miejsc z Polski nie jest kosztowny.

Sprawdź także: Jak wykorzystać swój weekend nad morzem

Warto więc sprawdzać także aktualne ceny z kilku różnych lotnisk – warto to mieć na uwadze, kiedy bierzemy się za wyszukiwanie tanich lotów. W wielu liniach lotniczych obowiązuje zasada “im więcej przesiadek, tym taniej”. Czasami nie opłaca się wybierać bezpośredniego lotu, chociaż jest to rozwiązanie wygodniejsze, to na pewno też kilkukrotnie droższe.

Wyszukiwanie tanich lotów – pomocne strony

Strony, które znacznie usprawniają wyszukiwanie tanich lotów, bez problemów można znaleźć w sieci. Czy opłaca się przez nie zakupywać bilet? Wiele zależy od tego, jaką prowizję pobierają dla siebie i czy zakup posiada ubezpieczenie. Czasami strony wykupują dużą pulę biletów od konkretnego przewoźnika, więc chcąc czy nie chcąc, trzeba zakupić właśnie od nich bilet. W większości przypadków jednak zakup biletu odbywa się na stronie przewoźnika, a wyszukiwarka tanich lotów jedynie w tym pośredniczy – dlatego zanim klikniesz “kupuję”, po prostu sprawdź, czy na stronie linii lotniczych bilet na konkretny lot nie jest dostępny taniej.
W przypadku lotów z przesiadkami wiele stron pośredniczących w zakupie co prawda pobiera prowizję, ale dodatkowo daje nam ubezpieczenie. W razie spóźniania się pierwszego samolotu mamy możliwość odzyskania wyłożonej na bilet gotówki. Warto to dokładnie sprawdzić i dopiero potem decydować, czy dokonać zakupu przez stronę, czy zrobić to bezpośrednio.

Na jakich stronach szukać tanich lotów?

Najpopularniejsze strony umożliwiające wyszukiwanie tanich lotów to www.fru.pl, skyscanner.pl i momondo.pl. Te wyszukiwarki tanich lotów pokazują także atrakcyjne oferty biur podróży, więc za jednym razem można zakupić nie tylko lot do konkretnego miejsca, ale także całą wycieczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *