5 zasad wyszukiwania tanich lotów

Szukasz taniego biletu lotniczego? Wyszukiwanie tanich lotów to prosta sprawa, ale trzeba poznać kilka zasad, dzięki którym będzie to możliwe.

Wyszukiwanie tanich lotów – podchodź do tego z głową!

Promocje w liniach lotniczych potrafią być naprawdę duże, ale nie można szukania tanich połączeń zostawiać na ostatnią chwilę. Wyszukiwanie tanich lotów należy zacząć od kilku spraw.

1. Miejsce wylotu i przylotu.

Przede wszystkim określ, z jakiego i do jakiego lotniska chcesz się dostać. Warszawa – Rzym, a może Warszawa – Mediolan? Różnica w cenie może wynosić nawet kilkaset złotych! Przed zakupieniem biletu skorzystaj z wyszukiwarki tanich lotów i sprawdź, w jakich miejscach bilety są zawsze tańsze. Na cenę biletu lotnicze składają się bowiem także opłaty lotniskowe, które musi ponosić przewoźnik. Bądź też elastyczny! Lot z Warszawy jest drogi? Sprawdź połączenie z Frankfurtu – dojedziesz do niego tanim busem lub pociągiem.

2. Leć wtedy, kiedy nie lata nikt inny.

Każdy samolot ma określoną liczbę miejsc i żeby przewoźnikowi lot opłacał się, powinien on być zapełniony. Sylwester, Majówka, okres wakacyjny (szczególnie sierpień) to czas, kiedy sporo osób lata, więc linie lotnicze mogą pozwolić sobie na podwyższenie cen biletów lotniczych. W miarę możliwości staraj się podróżować wtedy, kiedy oblężenie jest najmniejsze, a na pewno uda Ci się upolować bilety w atrakcyjnych cenach.

Sprawdź także: Kiedy zmieniają się ceny biletów?

3. Wyszukiwanie tanich lotów zaczynaj wcześniej.

Masz już plan na urlop, ale nie zacząłeś jeszcze szukania biletów? To spory błąd! Im szybciej zaczniesz wyszukiwanie tanich lotów, tym większe masz szansę na znalezienie atrakcyjnych promocji. Sprawdzaj ceny regularnie, a kiedy osiągną one ustaloną przez Ciebie kwotę, to nie czekaj z zakupem.

4. Unikaj opłat dodatkowych.

Linie lotnicze często oferują bilety w atrakcyjnych cenach, ale za to opłaty dodatkowe są bardzo drogie, warto więc zwrócić na nie uwagę. Bardzo często bagaż kilkukrotnie podbija cenę biletu, więc zdecydowanie opłaca się podróżować tylko z bagażem podręcznym. W większości linii lotniczych jego wymiary są podobne.

Dla przykłady Ryanair pozwala na zabranie na pokład niewielkiej torebki o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm, a do tego torbę lub walizkę o wadze do 10 kg, której wymiary nie przekraczają 55 40 x 20 cm. Jeżeli dorosła osoba podróżuje z niemowlakiem (do 23 miesięcy), to dodatkowo może zostać zabrana torba z akcesoriami dla dziecka, której waga nie przekracza 5 kg. W takim bagażu można zmieścić naprawdę sporo!

5. Bądź na bieżąco z promocjami.

Wyszukiwanie tanich lotów jest także możliwe po zapisaniu się na newslettery linii lotniczych, które informują na bieżąco o różnych promocjach, a jego ich naprawdę sporo! Na przykład LOT organizuje Szalone Środy, w czasie których zakupić można bilety w bardzo atrakcyjnych cenach. Z kolei Lufthansa co miesiąc udostępnia pulę tańszych biletów w klasie biznesowej i ekonomicznej.

Wyszukiwanie tanich lotów online

Najefektywniejszym sposobem na wyszukiwanie tanich lotów jest korzystanie z internetu. W sieci dostępnych jest wiele stron z wyszukiwarkami tanich lotów, a ich obsługa nie sprawia żadnego problemu. Wystarczy wpisać miasto wylotu i przylotu, a także interesujący nas czas podróży. W kilka chwil uzyskamy kilka propozycji wraz z korzystnymi cenami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *